Neoficiali statistika byloja, jog kas antras lietuvių suvalgomas agurkas yra užaugintas Kėdainiuose. Tad nenuostabu, kad būdami agurkų sostine turime deramai pagerbti šią daržovę“, – pradėdama šešioliktąją Agurkų šventę sakė jos režisierė Daiva Urbonienė.

Žiūrovų šešioliktoje Agurkų šventėje netrūko.

Žiūrovų šešioliktoje Agurkų šventėje netrūko.

Miesto parke vykęs renginys sutraukė ne tik agurkų augintojus, bet ir jų valgytojus. Šventėje pramogų netrūko nei vieniems, nei kitiems. Tradiciškai susirinkusiųjų laukė teatralizuoti visų seniūnijų agurkininkų kiemeliai „Abipus Nevėžio“. Kiekviename kiemelyje buvo pristatomas kulinarinis paveldas: patiekalas – šalta sriuba ir kiti gardumynai pagaminti iš agurkų. „Tik pažiūrėkit, kokį unikalų patiekalą mes atsivežėme: šešioliktajai šventei pagaminome šešiolikos metrų ilgio agurkinę dešrą“, – visiems gyrėsi Krakių bendruomenės centro pirmininkė Daiva Dubinkienė.

Idėjų su agurkais tikrai netrūko, kaip ir skanių vaišių – vieni ragavo agurkinius blynus, kiti pyragus, treti gėrimus, o likusieji tiesiog gardžiavosi raugintais agurkėliais. Beveik visos seniūnijos atvežė paragauti savo apylinkių šeimininkių suslėgtų sūrių.

Daug dėmesio šventėje susilaukė sportiškos pramogos. „Agurkinio smūginio“ rungties dalyviams teko pademonstruoti vikrumą, mat apsirengus judesius varžančiais kostiumais iš priešininko reikėjo atimti agurkėlį. Šioje rungtyje pergalę šventė Krakių seniūnijos atstovas Remigijus Kvedaravičius, antras liko pelėdnagiškis Arūnas Vaitkevičius, o trečias – šėtiškis Vaidas Raila.

Ne mažiau aistrų liejosi ir agurkininkų regatoje: baidarėmis plaukę visų seniūnijų sportininkai turėjo ne tik geriausią laiką pademonstruoti, bet ir agurkų maišą išsaugoti per pasiplaukiojimą. Čia nenugalimi buvo ir Ūkininkų sąjungos įsteigtą 500 litų prizą laimėjo Šėtos duetas – Aurimas Skinulis bei Elona Nagevičienė.

Vakare centrinėje parko estradoje sklido linksmos dainos – koncerte „Duetai su žalia žvaigžde“ geriausi saviveiklininkai šlovino tiek agurkus, tiek jų augintojus. Po linksmųjų duetų scenoje koncertavo Lietuvos vakarų muzikinė grupė ILEX ir dainininkas Steponas Januška.

Daugiau šventės akimirkų – fotogalerijoje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.