Šiuo metu visą pasaulį užvaldžiusi sporto šventė – olimpiada nepalieka nė vieno abejingo. Tad Kėdainių rajono neįgalieji sumanė surengti savo varžytuves – abilimpiadą. Tačiau šios varžybos anaiptol nebuvo sportinės. 

Į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą  atvykęs meras S. Grinkevičius sveikino geriausiai neįgaliųjų abilimpiadoje pasirodžiusius dalyvius. „Darbai  buvo nuostabūs, gražūs, nuoširdžiai padaryti. Linkiu, kad tokių renginių būtų tik daugiau ir dar dažniau  žmonės rinktųsi, bendrautų, save realizuotų“, – sakė rajono vadovas.

Į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą atvykęs meras S. Grinkevičius sveikino geriausiai neįgaliųjų abilimpiadoje pasirodžiusius dalyvius. „Darbai buvo nuostabūs, gražūs, nuoširdžiai padaryti. Linkiu, kad tokių renginių būtų tik daugiau ir dar dažniau žmonės rinktųsi, bendrautų, save realizuotų“, – sakė rajono vadovas.

Abilimpiada – tai negalią turinčių žmonių profesinių įgūdžių, lygių galimybių olimpiada, kurios metu negalią turintys žmonės varžosi įvairiose profesinės veiklos srityse.
Kėdainių bendruomenės socialiniame centre visą dieną trukusių varžytuvių metu 30 dalyvių varžėsi pasirinktoje veikloje: stiklinio indo dekoravimo, mezgimo virbalais, dekupažo, eilėraščio kūrimo bei tapybos ant šilko konkursuose.

„Neįgalieji gali labai daug“
Visą dieną abilimpiadoje varžęsi dalyviai turėjo daugiau nei keturias valandas sukurti unikalų ir išskirtinį darbą. Vėliau juos vertino kompetentinga ir nešališka trijų asmenų komisija: Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė, krašto garbės pilietis, rašytojas Vitolis Laumakys bei dailės mokytoja, dailininkė, dekoratorė Aušra Žemaitienė. Geriausieji buvo apdovanoti atminimo medaliais bei diplomais.
Juos bei savivaldybės dovanas įteikė į apdovanojimų šventę atvykęs rajono meras Saulius Grinkevičius. Jis neslėpė susižavėjimo aktyviais krašto neįgaliaisiais, kurie noriai įsitraukia į įvairias veiklas bei turtina savo bei aplinkinių gyvenimą.

A. Gulbinaitė įsitikinusi – jei neįgalusis nori, jis lengvai pritaps prie visuomenės.

A. Gulbinaitė įsitikinusi – jei neįgalusis nori, jis lengvai pritaps prie visuomenės.

„Visi renginiai, kuriuose dalyvauja neįgalieji, yra naudingi, nes žmonės atranda prasmę, gali save išreikšti įvairiose veiklose, kurių šio projekto metu buvo sumanyta net penkios. Aš labai džiaugiuosi mūsų paraplegikų organizacija, kuri buvo šio renginio iniciatorė ir pakvietė likusias kitas rajono neįgaliųjų organizacijas prisijungti. Gerai ir tai, kad mes, kaip savivaldybė, randame pinigų tokius projektus paremti – šiam projektui įgyvendinti buvo skirta 900 eurų. Žmonės turiningai praleido laiką, pasitikrino, ką gali. O jie gali daug. Jų darbai buvo nuostabūs, gražūs, nuoširdžiai padaryti. Linkiu, kad tokių renginių būtų tik daugiau ir dar dažniau žmonės rinktųsi, bendrautų, save realizuotų“, – linkėjo Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.
Dažna viešnia bendruomenės socialiniame centre
Pasak vienos konkurso dalyvių Agnės Gulbinaitės, tokios varžytuvės – tai puikus ir prasmingas laiko praleidimas susibūrus draugėn.

Geriausi abilimpiados dekupažo meistrai: Modestas Tarasevičius ir Ieva Gaučaitė.

Geriausi abilimpiados dekupažo meistrai: Modestas Tarasevičius ir Ieva Gaučaitė.

„Ši abilimpiada buvo labai įdomi. Aš pati pasirinkau piešti ant stiklo – beje, tą dariau pirmą kartą. Socialiniame centre lankausi dažnai, smagu, kad čia yra įvairių veiklų, kuriose galime save realizuoti. Čia ir draugų susiradau. Manau, kad jei neįgalus žmogus nori, jis gali lengvai prisitaikyti prie visuomenės. Aš to noriu“, – plačiai nusišypsojo mergina.

Subūrė visas rajono neįgaliųjų draugijas
Neįgaliųjų abilimpiada – tai Kėdainių rajono savivaldybės finansuojamas nevyriausybinių organizacijų veiklos projekto „Mokysimės, dirbsime ir stiprėsime“ dalis. Pasak Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vadovės Almos Margevičienės, projektas įgyvendinamas kartu su kitomis rajono neįgaliuosius subūrusiomis organizacijomis.
„Kėdainių rajono paraplegikų asociacija parengė bendrą projektą, kuriame dalyvauja skirtingas negalias turintys asmenys: Kėdainių rajono paraplegikų asociacija, VšĮ Kauno ir Marijampolės regionų aklųjų centras, LASS Kėdainių rajono filialas, LKD Kauno teritorinės valdybos Kėdainių kurčiųjų pirminė organizacija ir Kėdainių sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Su kiekviena neįgaliųjų organizacija sudarytos bendradarbiavimo sutartys“, – sakė A. Margevičienė. Vėliau prie projekto vykdytojų prisijungė ir Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija.

Abilimpiadoje dalyvavo ir savo sugebėjimus demonstravo 30 neįgaliųjų.

Abilimpiadoje dalyvavo ir savo sugebėjimus demonstravo 30 neįgaliųjų.

Pasak pašnekovės, šio projekto tikslas yra ne tik stiprinti neįgaliųjų bendruomenę, bet ir padėti kiekvienam jų atrasti save, jaustis pilnaverčiu žmogumi šiuolaikiniame pasaulyje.

Paskaitų metu – naudingi patarimai
Vykdomą projektą sudaro trys dalys. Pirmosios projekto dalies metu buvo sudarytos 9 savipagalbos grupės, joms vadovavo psichologė Snieguolė Cėgienė. Ji talkino grupės nariams bendraujant, padėjo atrasti bendravimo kliūtis ir jas šalinti, kūrė pakantumo ir tolerancijos atmosferą.
Antrojoje dalyje neįgalieji demonstravo savo profesinius įgūdžius abilimpiadoje. Trečiojoje dalyje numatytas baigiamasis projekto renginys visiems rajono neįgaliesiems „Pabūkime visi kartu“. Šventės metu veiks neįgaliųjų darbų parodos, koncertuos neįgaliųjų saviveiklos kolektyvai.