Praėjusį šeštadienį Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekso konferencijų salėje varžėsi 2018 m. Kėdainių rajono atviro  „Kėdainių taurės“ turnyro ir rajono šachmatų uždavinių sprendimo pirmenybių dalyviai iš Kėdainių rajono, Vilniaus miesto, svečiai iš Lenkijos, Latvijos ir Baltarusijos.

Po 5 valandas trukusių varžybų „Kėdainių taurės“ laimėtoju tapo vilnietis Martynas Limontas, antrąją vietą pelnė svečias iš Baltarusijos Mikalai Sichnievič, trečiąją – vilnietis Dimitrijus Chosenka.

Rajono pirmenybių nugalėtojo medalis ir diplomas įteiktas šios sporto šakos Kėdainiuose ir Lietuvoje propaguotojui, organizatoriui ir dalyviui, gydytojui Vilimantui Satkui. Antrąją vietą pelnė Stasys Steponavičius iš Vilainių seniūnijos, trečiąją- Steponas Petrauskas iš Kėdainių rajono Pelutavos miestelio.

Kėdainių taurės laimėtojai (iš kairės): D.Chocenka (III), M.Limontas, M.Sihnievič (II)

Šioms varžyboms sumaniai ir atsakingai vadovavo teisėjas Mečislovas Rimkus iš Kriūkų. „Varžybos yra rimtos, yra skaičiuojamas dalyvių reitingas. Dalyviai iš viso turi išspręsti 12 kompozicijų. Užduotis ruošiu aš pats. Kėdainiuose jau ne pirmą kartą vyksta Lietuvos čempionatai dėl čia gyvenančių šachmatų uždavinių sprendimo entuziastų“, – sakė M. Rimkus ir pridūrė, kad į savo gretas mielai priimtų ir jaunimo, kurio labai trūksta.

Kad dalyviai pietų pertraukos metu galėtų papietauti, rūpinosi ir svečius vaišino šios sporto šakos puoselėtojas gydytojas V. Satkus.

Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti atitinkamo laipsnio Kėdainių rajono savivaldybės taurėmis, medaliais ir atitinkamo laipsnio diplomais.

Šachmatų uždavinių sprendimo metu, žaidėjas gauna poziciją su tam tikru figūrų išdėstymu lentoje. Šachmatininkas turi surasti optimalų sprendimą, už jį yra skiriami taškai. Kas taškų surenka daugiausiai, tas skelbiamas nugalėtoju.

(V. Satkaus nuotr.).

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.