Pasibaigus metams, Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus darbuotojai suveda gimimų, mirčių, santuokų ir ištuokų statistiką. Duomenys kiekvienais metais vis varijuoja. 

Praėjusiais metais Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus darbuotojos jaunavedžių porą – Vaidą Jašinskaitę ir Igną Koženiauską – sutuokė Kėdainių Džiazo gatvėje.

Praėjusiais metais Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus darbuotojos jaunavedžių porą – Vaidą Jašinskaitę ir Igną Koženiauską – sutuokė Kėdainių Džiazo gatvėje.

Pasak Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vadovės Gaivos Petrauskienės, santuokų 2016 metais turėta mažiau nei 2015 metais – atitinkamai praėjusiais metais susituokė 332 poros, kai 2015 metais – 374 santuokos. Iš 332 santuokų, bažnyčioje užregistruotos 75, kurios vėliau įtrauktos į bendrą apskaitą. Užsienio valstybėje sudarytos 33 santuokos ir vėliau įtrauktos į Civilinės metrikacijos apskaitą.
„Daugiausiai kėdainiečių tuokėsi Jungtinėje Karalystėje (10 porų), Vokietijoje – septynios poros, taip pat tuoktasi Italijoje, Rusijoje (po 2 poras), vestuvių puotos keltos Graikijoje, Ukrainoje, Danijoje, Dominikos Respublikoje, Švedijoje ir kitur“, – sakė G. Petrauskienė.
Kėdainių rotušėje taip pat vyko tuoktuvių ceremonijos, kai vienas sutuoktinių buvo užsienio šalies pilietis. Tuoktasi su ukrainietėmis, Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos piliečiais. Taip pat turėtos penkios išvažiuojamosios santuokos, kai 2015-aisiais metais tokių santuokų buvo tik viena. „Praėjusiais metais porų sutuokti vykome į Akmenių dvarą, „Medžiotojų sostinę“, ant Bakainių piliakalnio, taip pat į sodybą „Ąžuolotas“. Poros sutuokti vykome ir į Džiazo gatvę“, – pasakojo G. Petrauskienė.
Praėjusiais metais buvo sutuoktos ir keturios nepilnamečių poros. Iš jų jauniausia buvo penkiolikametė nuotaka.
Daugiausiai santuokos įrašų padaryta vasaros mėnesiais, o populiariausi vedyboms mėnesiai išlieka liepa bei rugpjūtis – praėjusiais metais liepą buvo įregistruotos 56 porų santuokos, o rugpjūtį – 57.
Mirčių 2016 metais užregistruota 804 atvejai, kai 2015 jų būta 855.
„Mažesnis skaičius džiugina. Pagal atnešamus mirties liudijimus galima pastebėti, kad dažniausia mirties priežastis išlieka širdies ir kraujotakos ligos (470 visų atvejų), onkologinės ligos – 142 atvejai, plaučių ligos – 41 atvejis. 53 kartus mirčių priežastis buvo nelaimingi atsitikimai“, – sakė G. Petrauskienė.
Tame skaičiuje buvo registruotos ne tik Kėdainių rajono gyventojų mirtys, bet ir 39 mirties atvejai ne Kėdainių rajono gyventojams.
„Būta mirčių, įvykusių užsienyje – iš viso 20 tokių atvejų. Daugiausiai mirčių registruota Jungtinėje Karalystėje (10), Norvegijoje (3), taip pat būta mirčių atvejų Airijoje, Vokietijoje, Islandijoje, Ukrainoje“, – sakė G. Petrauskienė.
Daugiausiai mirčių būta vasario, kovo bei gruodžio mėnesiais (atitinkamai 85, 73, 74 atvejai), mažiausiai – rugsėjo mėnesį (51).
2016 metais buvo registruotos 134 ištuokos.
„Šis skaičius yra mažesnis nei 2015 metais, nes tais metais jų registravome 176 ištuokos. 9 jų buvo registruotos užsienyje“, – sakė G. Petrauskienė.
Praėjusiais metais būta 15 asmenų, kurie kreipėsi dėl vardo ar pavardės pakeitimo. Į Civilinės metrikacijos ir archyvo skyrių kreipėsi ir vienas asmuo, kuris norėjo pasikeisti ir vardą, ir pavardę.
„2016 buvo net penkerios auksinės vestuvės, kai 2015 buvo tik vienerios deimantinės. Paskutinę praėjusių metų dieną minėjome dvigubas auksines vestuves. Tikimės, kad ir šie, 2017 – ieji, metai bus gausūs santuokų bei gimimų“, – šypsojosi G. Petrauskienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.