„Matyt, laukia darbingi metai, kad juos sutikome sulaukę net dviejų sveikų gražių mergaičių. Pirmieji metų vaikiukai gimė sveiki ir be didesnių spyriojimųsi. Tikimės, kad ir kiti vaikai į pasaulį ateis lengvai“, – sausio antrosios rytą sakė Kėdainių ligoninės akušerijos – ginekologijos skyriaus vedėjas Darius Kaminskas.

Jurgitos Lopetienės dukrytė Darija – pirmoji naujagimė Kėdainių rajone 2014-aisiais.

Jurgitos Lopetienės dukrytė Darija – pirmoji naujagimė Kėdainių rajone 2014-aisiais.

Abiejų mažųjų mergyčių mamos laimingos – jų vaikai į pasaulį atėjo laukti ir mylimi.

Dariją pasivijo Ema
Pirmoji šįmet Kėdainiuose pasaulį pasveikino Darija. Ji vos 18 minučių po vidurnakčio gimė 3 kilogramų 450 gramų ir 50 centimetrų ūgio. Mažoji Darija – šeštasis vaikas Jurgitos Lopetienės šeimoje. „Sesytės laukė visi vaikai: ir sūnūs Ernestas, Donatas bei Egidijus, ir dukros Justina bei Airida. Labai džiaugiuosi, kad šeimoje bus lygybė – trys berniukai ir trys mergaitės. Sūnūs jau suaugę, du iš jų sukūrę savo šeimas. Pagrandukė Darija mums atnešė labai daug džiaugsmo. Abu su vyru jaučiamės laimingi ir jauni“, – šypsodamasi sakė Vikaičių kaimo (Gudžiūnų sen.) gyventoja J. Lopetienė.
Antroji mergaitė, gimusi sausio pirmąją, į pasaulį atėjo 21 valandą. Ji gimė 3 kilogramų 70 gramų ir tokio paties pusmetrinio ūgio kaip ir Darija. Antrajai metų naujagimei tėvai duos Emos vardą. Mažylės mama Virmantė Eidintaitė sakė, kad pirmagimė labai laukta: „Dukrytė atėjo per kančias, tačiau tikiuosi, kad bus labai laiminga. Džiaugiuosi, kad vaikutis gimė sveikas. Abi jos močiutės padėjo vaikelio laukti, tad tikiuosi, kad padės ir auginti. Labiausiai noriu, kad dukra būtų sveika ir laiminga.“

Virmantė Eidintaitė džiaugiasi sausio 1-ąją susilaukusi pirmagimės Emos.

Virmantė Eidintaitė džiaugiasi sausio 1-ąją susilaukusi pirmagimės Emos.

Pernai gimė 310 mažylių
Kėdainių ligoninės akušerijos – ginekologijos skyriaus vedėjas Darius Kaminskas, apžvelgdamas praėjusius metus, sakė, kad 2013-aisiais Kėdainių ligoninėje pasaulį išvydo 310 naujagimių – keturiais mažiau negu 2012-aisiais. Pernai gimė 167 berniukai ir 143 mergaitės. Užpernai mergaičių sulaukta tiek pat, o berniukų keturiais daugiau. Užpernai Kėdainių ligoninėje gimė dvi dvynių poros, o pernai dvynių nebuvo.
Tradiciškai daugiausia mamų gimdė po pirmą ir antrą vaikelį. Tačiau buvo ir tokių mamų, kurios susilaukė ne tik trečio, ketvirto ar penkto vaikučio. 2013-aisiais po vieną moterį pagimdė aštuntą ir septintą vaikutį, trys susilaukė po šeštojo mažylio.
„Kėdainiuose gimdymų mažėja labai nežymiai. Jų skaičius išlieka beveik pastovus. Džiaugiamės kiekviena į pasaulį ateinančia gyvybe ir labai stengiamės, kad tas atėjimas būtų kuo lengvesnis. Turime puikią profesionalių medikų komandą, kuri sėkmingai dirba ir nebijo jokių iššūkių. Gimdymai kasmet vis sunkėja, tačiau mes juos sutinkame be jokių baimių“, – sakė D. Kaminskas.
Akušerijos – ginekologijos skyriaus medikų kolektyvas visiems kėdainiečiams 2014-aisiais metais linki stiprios sveikatos ir vaisingumo.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.